Сет за јадење LITTLE FOREST

Шифра p17353
1.540,00 мкд

Реф. бр. 12051894

Учењето да се јаде ќе биде детска игра со овој комплет силиконски садови што не се лизгаат

Комплетот содржи: плитка чинија, длабок сад, лажица и вилушка.

Особено прилагоден за деца кои учат да јадат без помош

Може да се мие во машина за садови, да се користи во микробранова печка, како и во замрзнувач

Садот и чинијата безбедно се прилепуваат на масата за да спречите истурање на храната

Чинијата има подигнат раб за да помогне да се собере храната на вашето дете, додека садот има закосување што дозволува супата да се собере од една страна

Ова олеснува вашето дете да јаде без помош и без потреба да се навалува садот за да им ја наполните лажицата

Рачката од лажицата и вилушката се виткаат во насока на дететео, во зависност дали јаде со лева или со десна рака

Дознајте повеќе на: www.youtube.com/watch?v=dFBM6Ntj6Ks&t=27s

Одбраната варијанта не е на залиха

Најдовме други производи кои би ви се допаднале

Слични Производи

Share Your Look

#YOURLOOK
Дома
Мени
Барај
Профил
Кошничка