Седиште за автомобил i-size (76см-150см)

Шифра p25125
16.720,00 мкд

Реф. бр. 12051768

Седиштето расте со вашето дете

Максимален комфор за вашето дете, со сите безбедносни системи

Ја осигурува безбедноста на вашето дете додека тоа расте

Препорачано да се користи до 150см, односно до околу 12 години

Подобра заштита на главата, вратот и телото благодарение на зајакнатите странични потпирачи и редуктори обложени со ЕРР пена

Перничињата се вадат како што расте детето

Преграда за складирање на различни делови од седиштето

Супер удобна подлога

Рачка за прилагодување на наклонот на потпирачот за грб со една рака

Навалување во 5 различни позиции

Потпирач за глава прилагодлив во висина

Многу лесна исталација благодарение на Iso fix 2.0 и задниот каиш како трета точка на прицврстување

Сертификат за безбедност R129/03

Димензии 51х48х70

Одбраната варијанта не е на залиха

Најдовме други производи кои би ви се допаднале

Слични Производи

Share Your Look

#YOURLOOK
Дома
Мени
Барај
Профил
Кошничка