Седиште за автомобил 0-36кг BASIC

Шифра p4787
10.490,00 мкд

Ref: 12051626

SILLA AUTO ZENIT 0123 36KG Isofix 360° е седиште наменето за вашето најмило од самото раѓање до 12 години (од 0 до 36кг)

Ова седиште е специјално дизајнирано да може да се ротира 360 степени.

Прилагодливи перничиња за глава

Интегриран ремен и потпирач за глава (истовремено прилагодлив)

Прилагодливи ремени со штитник на рамото

Полнење со мемори пена

6 различни позиции на подесување (2 кога е свртено наназад + 4 кога е свртено нанапред)

Редуктор за мали деца

Безбедносен појас со 3 точки.

Може да се постави во возило со Isofix конектори.

Тежина на седиштето 9,6кг

Во согласност со ECER44/04 , 100% безбедни материјали.

Дознајте повеќе на: www.youtube.com/watch?v=70gynArYdOw&t=10s

Одбраната варијанта не е на залиха

Најдовме други производи кои би ви се допаднале

Слични Производи

Share Your Look

#YOURLOOK
Дома
Мени
Барај
Профил
Кошничка