Седиште за автомобил 16-36кг BASIC

Шифра p4788
9.250,00 мкд

Ref: 12051627

BLISS CAR SEAT Group 2-3, седиште наменето за вашето најмило 3години до 12 години (од 16 до 36кг)

Прилагодлив потпирач за глава

Странична заштита

Прилагодливи ремени со штитник на рамото

Фиока за складирање

Држач за чаша/шише

Полнење со мемори пена

9 висински позиции на подесување

4 позиции на подесување на агол

Безбедносен појас со 3 точки.

Може да се постави во возило со Isofix конектори.

Тежина на седиштето 7,5 кг

Во согласност со ECER44/04 , 100% безбедни материјали.

Дознајте повеќе на: www.youtube.com/watch?v=6bHwVCq1NZQ&t=3s

Одбраната варијанта не е на залиха

Најдовме други производи кои би ви се допаднале

Слични Производи

Share Your Look

#YOURLOOK
Дома
Мени
Барај
Профил
Кошничка